Firma INOMA została założona w roku 2001 w Katowicach.

Początkowo zajmowaliśmy się tylko projektowaniem konstrukcji i inwentaryzacjami. Obecnie oprócz projektów budowlanych i wykonawczych wielobranżowych, oferujemy usługi w zakresie rzeczoznawstwa majątkowego i budowlanego. Współpracujemy z najlepszymi rzeczoznawcami w woj. Śląskim. Wykonujemy również aranżacje wnętrz projektowanych obiektów dzięki pracownikom z tytułem magistra po Akademii Sztuk Pięknych.

W projektowaniu zajmujemy się obiektami wznoszonymi w różnych technologiach, lecz głównym profilem, z którego firma jest znana są konstrukcje szkieletowe drewniane. Nasi pracownicy dzięki długoletniej pracy w Polsce i poza jej granicami nabyli ogromnego doświadczenia w tej branży. Planujemy od podstaw lub przeprojektowujemy obiekty z budownictwa tradycyjnego na systemy szkieletowe, często prefabrykowane, dla których wykonujemy szczegółowe rysunki warsztatowe.

Dzięki szerokim kontaktom z firmami zajmującymi się prefabrykacją domów szkieletowych prowadzimy kompleksową obsługę inwestycji w tych systemach – od projektowania, po wykonawstwo w tzw. stanie developerskim.